Tandemový seskok očima pasažérů

Můj první seskok...

Ahoj, jmenuji se Lenka a chtěla bych se s vámi podělit o jedinečný zážitek z mého tandemového seskoku, který jsem absolvovala. Jak jsem se k seskoku dostala? Je spousta způsobů, např. se můžete informovat na internetu, někteří se doslechnou o super zážitcích od přátel, kteří seskoky absolvovali a já jsem měla to štěstí, že jsem potkala bezva lidi, kteří se parašutismu věnují a jsou to bez nadsázky profíci.

Jednou byla sobota, seděla jsem na balicím stole a přišel můj kamarád Vlastík Blaha, který je tandemový pilot, poplácal mě po rameni a řekl: "Mám pocit že se nudíš, jdem si skočit" A řekněte: "NE!!" Prostě léčba šokem. Tandemovému seskoku předchází desetiminutová příprava,tandem pilot vám předvede jak si vás připne na "klokánka", jakou máte zaujmout polohu "banánek"a vysvětlí, jak se při seskoku chovat.

A už se jde do letadla. Pokud skáčete na letišti v Kunovicích, poletíte do 4000 metrů moc pěkným letadlem L-410. Už samotný let je velkým zážitkem. Do čtyřistadesítky se naměstná asi 18 parašutistů a celou dobu než se dostaneme do správné výšky, tak si tam tak pochrupkávají, zívají a koukají - prostě pohodička, rutina.

A já se klepala, nejprve, jestli nespadneme a pak, že už za chvíli budeme muset skočit. Když jsme se blížili ke čtyřem kilometrům, už jsem zase chtěla letět dolů, "děkuji, rozmyslela jsem si to-ale má už přes 4000 tisíce seskoků - věřím". Ale to už se otevřou dveře, všichni si vyhopsají ven, najednou je letadlo prázdné a my bezpečně spojeni s Vlastíkem doťapkáme ke dveřím "zavěsit - prohnout READY - SET - GO" a jdeme za nimi. Křičím ze všech sil, snažím se mít oči otevřené a vidět vše co se kolem děje. Volný pád je nepopsatelný zážitek. Jen si nevím rady s tou přemírou vzduchu, kterým se řítíme 200 km/h, tak lapám po dechu a otvírám pusu, jako kapřík O.

Je bezva mít s sebou kameramana, na kterého se můžete šklebit, dělat opičky a koukat se kolem sebe na obláčky a ne na zem, která se pomalu blíží a blíží. Vlastík se se mnou točí, asi se nudí , nejsem na to zvyklá (kolotoče jsem nikdy nemusela), ale nemůžu hnout ani palcem, natož mu dát znamení" přestaň, prosím". Tak to raději vydržím, co se dá dělat.

Najednou mi dává mé ruce na prsa a otevíráme padák. Je to jenom malé přetížení, ale největší změna je TICHO ! Oproti volnému pádu je let na otevřeném padáku poklidný, tichý a romantický. Výhled na krajinu, která je pod námi a pocit, že nemáte pevnou půdu pod nohama je fantastický a člověk se cítí svobodný a volný jako pták. Je to moc pěkné, nepopsatelné, nádhera . Samotný volný pád a let na padáku trval asi 8 minut, vynadíváte se a vyblbnete do sytosti a přistání je paráda, jako do peřinky.

Je to opravdu profík. Lenka

Poděkování…

Tak jsem jednou večer překvapila celou rodinu výrokem, že bych ráda seskočila padákem. Manžel nelenil a k narozeninám jsem dostala dárek - tandemový seskok. Tento týden jsem se, k překvapení všech, kteří mě znají tohoto seskoku zúčastnila. Všechno proběhlo tak snadno a rychle - šup a už jsem byla dole. Po dopadu jsem prohlásila "už nikdy více" a jak nad tím pořád dokola přemýšlím a pořád dokola znova o znova letím volným prostorem zjišťuji, že tento můj zážitek byl vlastně báječný, že celé dva dny nemyslím na nic jiného a že až nyní jsem z toho plná super dojmů. Svůj výrok beru zpět a jsem přesvědčená, že si tento skok určitě ještě zopakuji.

Pane Bláho, děkuji Vám za nezapomenutelný zážitek. Pozdravuji Vás i pana Nevřelu, který mě tak krásně zdokumentoval. Přeji Vám mnoho zdaru a mnoho nadšených pasažérů.

Alena


Video záznam…

Pořídíme Vám kvalitní záznam tandemového seskoku od zaškolení až po úspěšné přistání.

Videozáznam

Fotogalerie…

Pro inspiraci se můžete podívat do naší fotogalerie. Kvalitním fotografickým vybavením pro Vás zdokumentujeme jedinečný zážitek.

 

Sociální sítě…

Copyright…

Copyright ©2014 Air Hit Morava
Všechna práva vyhrazena

Grafika od PESL.NAME
Vytvořilo W3M s.r.o.